آیا مرده ای از قبرستان زنده برمی گردد؟

  آیا مرده ای از قبرستان زنده برمی گردد؟.

images درکتاب کشکول منتظری آورده است که! ملا فتح الله کاشانی صاحب تفسیر را سکته عارض  شد.اطرافیان واقاربش ایشان را بعد از تغسیل وتکفین دفن نمودند.
چون شب شد،نبّاش به طمع کفن با آلت نبش قبرکه همراه داشت قبر راسوراخ نموده

چنگگ را داخل قبرانداخته که کفن راپیچانیده ازسوراخ بیرون کشد،اتفاقاً نوک چنگگ که

تیزبود به برگ مخصوص رسیده ،خون فواره نموده،که دراین حال ملا فتح الله فی الفور

به هوش آمده بی اختیار فریاد کشید،چون فریاد ازمرده برآمد درآن حال نبّاش ترسیده

آلت نبش را برجا گذاشت وپا به فرار نهاده ومردهء زنده را تنها گذاشت،صاحب

تفسیرشب را تاصبح درگنج لحدطی کرد.چون صبح شد وخورشید عالم تاب سایه شب

را به زیرچطر روشن خود پنهان نمود،تا اینکه مردم برای خواندن فاتحه به ملای خود به

گورستان آمدند.اما با منظره ای عجیب قبرملایشان را دیدند.

آری قبرکنده شده بود وآلت نبش قبرهم آنجا بود وصدای ناله ای از قبر ملا به گوش می رسید،مردم جمع شدند تا اینکه قبر ملا را گشاده تا مردی را که کفن به خود پیچیده و درگوشه لحد نشسته بود را دیدند،همه تعجب کرده بودند،تا اینکه به خود آمده همگی خوشحال شدند وبزودی لباسی طلبیده برای ملا پوشانیده تا به منزل آوردند.(۱)
***
و ماجرای دوم هم این است که: روزی جنازه مردی به نام محمد از اهالی قریه دربرند لوشان که به علت نامعلومی فوت کرده بود برای دفن به گورستان حمل شد ولی موقعی که بستگانش می خواستند جنازه را در قبر بگذارند، مرده زنده شد و از گورستان به خانه اش بازگشت!!
خبرنگاری که در لوشان که این گزارش را ارسال داشته می نویسد، طبق اظهار بستگان محمد تا موقعی که جنازه به غسالخانه و از آنجا به گورستان حمل شد، هیچ گونه آثار حیات در آن دیده نمی شد ولی وقتی که بستگانش با گریه و شیون جنازه را به طرف قبر حرکت دادند و می خواستند آن را به خاک بسپارند، ناگهان مرده حرکتی کرد و فریاد زد «من زنده ام، بی جهت گریه نکنید» و متعاقب آن از جای خود بلند شد…!
در این موقع عده ای که در آنجا حضور داشتند از شدت ترس پا به فرار گذاشتند و به سرعت از آن حوالی دور شدند ولی سرانجام چند نفر از بستگان محمد به خود جرات دادند، کفن مرده زنده شده! را باز کردند و به او لباس پوشاندند و به خانه اش بردند ولی چهار ساعت بعد، مجددا محمد که زندگی دوباره ای یافته بود درگذشت و با انجام تشریفات لازم به خاک سپرده شد!موضوع جالب این که پس از مرگ مجدد محمد بستگانش به هیچ وجه حاضر نبودند جنازه اش را دفن کنند و انتظار داشتند یک مرتبه دیگر
زنده شود.حتی مدتی هم از دفن جنازه خودداری کردند ولی دیگر مرده زنده نشد و جنازه مدفون گردید.(۲)
***
وماجرای سوم هم این است که:دختر جوانی که یک روز بعد از خاک سپاری دوباره زنده شد.
دخترجوانیکه چندروز بیشتر به عروسی اش نمانده بود براساس سانحه ای در گذشت.گفته می شود علت مرگ ترس ازشنیدن صدای تیراندازی بوده که نیمه شب در نزدیکی محل سکونت این دخترجوان اتفاق افتاده است .
بعد از این حادثه بستگان دختر مکزیکی وی را به بیمارستان می برند.ولی کمک ها بی نتیجه ماند و کادر پزشکی مرگ وی را اعلام کردند.
یک روز بعد ازخاک سپاری خانم پرز, همسرآینده اش که کنارمقبره وی در حال سوگواری بود متوجه صدای فریادو ضربه زدن به تابوت می شود که سریعا گروه نجات راخبرمی کند تا تابوت را از زیر خاک بیرون بکشند. اما بعد از باز کردن تابوت متوجه می شوند این دختر ۱۶ ساله یک روز بعد از مرگ دوباره زنده شده و سعی به شکستن تابوت میکند. ولی قبل از رسیدن کمک این بار از ترس دیگر برای همیشه فوت میکند.(۳)
***
واما: ماجرای چهارم وآخرهم این است که:زن مکزیکی که زنده به گور شده بود ۱۰ روز پس از دفن شدن در قبر، توانست از آنجا خارج شود.
بنا بر اعلام رسانه های گروهی، زن مکزیکی دختر یکی از خانواده های اشرافی دهکده ای در نزدیکی شهر کانکون است که ربوده شد.
مقامات مکزیکی سعی کردند او را نجات دهند، اما این کار با شکست روبرو شد. این زن در حالی که زنده بوده، در قبر دفن شد. او به تنهایی توانست از آنجا فرار کند.
همسایگانی که در ویلاس اوتوچ در نزدیکی شهر کانکون ساکن هستند، این زن را بعد از اینکه از کنار بوته ای خارج شد، در حالی که شرایط خیلی وحشتناکی داشت، یافتند. این زن بوی بدی می داد و ابرویش زخمی شده بود که از داخل آن کرم خارج می شد.
پلیس پس از بررسی قبر به نتایج شگفت انگیزی دست یافت. البته جسد ۳ مرد نیز از این قبر بیرون آورده شد که اندام های یکی از آنها بریده شده بود(۴)

نتیجه:
آری اگر حکم خداوند صبحان نباشد قطره ای ازآسمان نخواهد افتاد، وگلی نخواهد پژمورد،وشاخه ای نخواهدشکست وبرگی نخواهد ریخت،ونفسی بند نخواهد آمد، وتا اینکه خداوند صاحب نفسها اجازه ای ندهد مرده ای ازاین دنیای فانی به آن دنیای باقی انتقال نخواد کرد.و خدای صاحب نفسها، اذن انتقال نداده باشد،مرده ازقبرستان زنده برمی گرد.
پس ستایش وسپاس خداوندی را سزاوار است که :إِنَّمََا أَمْرُهُ إِذََا أَرََادَ شَیْئاً أَنْ یَقُولَ لَهُ کُنْ فَیَکُونُ‏:چون به چیزی اراده فرماید،کارش این بس که می‏گوید: باش »; پس[ بی‏درنگ] موجود می‏شود.(۵)
فَاسُبْحَانَ اَلَّذِی بِیَدِهِ مَلَکُوتُ کُلِّ شَیْ‏ءٍ وَ إِلَیْهِ تُرْجَعُونَ : پس{شکوهمند و} پاک است آن کسی که ملکوت هر چیزی در دست اوست ، و به سوی اوست که بازگردانیده می‏شوید.(۶)

منابع ومآخذ
 ۱-کشکول شیخ محمد منتظری
 ۲-سایت نمناک تاریخ مطلب ۳۰بهمن ماه ۱۳۹۵ منبع او هم سایت جام نیوز بود}
 ۳-به نقل ازسایت باشگاه خبرنگاران جوان
 ۴-به نقل از سایت جامع ایران ناز وخبرگزاری میزان
 ۵و۶-سوره یس:آیه ۸۲و۸۳

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *